Kalendarze trójdzielne – praktyczny kalendarz na ścianę

Kartka z kalendarza trójdzielnego

Początek roku to wiele zmian, a wśród nich znajduje się jedna, z pozoru błaha, w istocie szalenie ważna – zmiana kalendarza. To on odmierza nam czas, pozwala na dobre zaplanowanie każdego dnia i to dzięki niemu o wiele łatwiej jest zapamiętać nadchodzące wydarzenia w naszym życiu. Kalendarze trójdzielne należą do tych, które szczególnie przypadły do gustu środowisku biznesowemu. Przemyślany projekt przekłada się na niesłabnącą popularność. Warto po niego sięgać nie tylko w biurze. Jego zalety pokażą swoją moc także w domowym zaciszu. 

Kalendarze trójdzielne rekomendowane dla…

Nie ma nic bardziej irytującego, niż kalendarz, w którym trudno znaleźć odpowiednią datę. Kieszonkowe są dobre do torebki, ale jeśli chcemy mieć każdy dzień pod kontrolą lepiej zainwestować w model, który można zawiesić na ścianie. Spośród różnorodnych modeli trójdzielne kalendarze są wyjątkowe. Dzięki ich konstrukcji mamy podgląd nie tylko na bieżący miesiąc, ale i dwa sąsiednie. To pozwala na lepsze zarządzanie czasem, a także rozplanowanie zadań w sposób miarodajny i realny. 

Powyższe cechy od lat doceniają biura, ale nie tylko, bowiem coraz chętniej tego rodzaju kalendarze są zawieszane w prywatnych domach. Rynek drukarski nie pozostaje obojętny na potrzeby szerszego grona odbiorców i proponuje doskonałe szaty graficzne trafiające w najbardziej wymagające gusta. Jeśli do tego dołożyć dużą czcionkę, wyraziście zaznaczone święta i praktyczny znacznik bieżącej daty otrzymujemy idealnego pomocnika w organizacji kolejnych dni. Mówiąc wprost, kalendarze trójdzielne są idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które lubią proste i jednocześnie perfekcyjnie opracowane rozwiązania.

(Nie)zwykły kalendarz – niebanalny design

Harmonijna grafika i sporo miejsca pod datą pozwala na zaznaczenie kluczowych informacji – a co z designem? Otóż, nie można przypisywać kalendarzom trójdzielnym nudy i bylejakości. To mity, które koniecznie należy odesłać do lamusa. Przykładem jest popularny kalendarz trójdzielny personalizowany, który na części szczytowej zamiast seryjnego zdjęcia pejzażu będzie zawierał nasze osobiste, a więc takie, które za każdym razem będzie wprowadzało dobry nastrój, przywoływało wspomnienia i wywoływało uśmiech na naszej twarzy. 

Oprócz personalizacji można wybrać kalendarz z ciekawą grafiką o różnorodnej tematyce. Wśród propozycji znajdą się więc motywy natury, zwierząt, humoru i awangardy. Szczytowe miejsce oraz stopka kalendarza to także doskonała przestrzeń do umieszczenia reklamy swojej firmy, a więc na personalizację biznesową, dzięki której nasi partnerzy i kontrahenci z pewnością o nas nie zapomną. 

Praktyczność w każdym wymiarze

Podsumowując zalety pojawia się pytanie jaka jest cena kalendarza trójdzielnego. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że nie należy on do drogich, wprost przeciwnie, jest dostępny dla każdej zasobności portfela zarówno w wydruku firmowym, jak i w zakupie indywidualnym. Warto podkreślić, że w przypadku zamówienia komercyjnego, drukarnia nie tylko dokłada starań, by personalizacja kalendarza była odzwierciedleniem projektu, ale przede wszystkim skupia się na najwyższej jakości, a więc zabezpieczeniu odpowiednim laminatem powierzchni czołowej, by była ona odporna na ewentualne plamy i odbarwienia. 

 Wymiary kalendarza trójdzielnego zależą od preferencji zamawiającego, natomiast standardowo szerokość oscyluje w granicach 30 cm, a wysokość 80 cm. Wiele zależy od indywidualnego projektu i założeń, natomiast niezależnie od tego, czy chcemy węższą wersję, czy szerszą za każdym razem możemy być pewni czytelności, przejrzystości i estetyki wykonania. 

Przeczytaj także