Naklejki do pokoju dziecka – sposoby na metamorfozę pokoju dla dzieci

Pokój dziecięcy z naklejkami na ścianach

Pokój dziecięcy to wyjątkowe pomieszczenie, w którym warto stworzyć dla małego człowieka azyl – miejsce, w którym można czuć się bezpiecznie i swobodnie. Nie jest to wnętrze, w którym sprawdzą się ciemne lub jaskrawe kolory. Idealne będą natomiast grafiki z przyjaznymi dzieciom postaciami lub ściany we wzory, dzięki którym aranżacja nabiera wyjątkowo urokliwego charakteru. Wzory i obrazy na ścianach pomogą wprowadzić naklejki do pokoju dziecka. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Naklejki do pokoju dziecka – kiedy będą lepsze niż tapeta?

Naklejki do pokoju dziecięcego i fototapety pozwalają osiągnąć podobny efekt aranżacyjny, ponieważ są dostępne w wielu wariantach do wyboru. Jeśli jednak rodzicom zależy na szybkim i bardzo prostym montażu, naklejki wypadną w tym porównaniu nawet lepiej niż tapety. Ich instalacja przebiega w dosłownie dwóch krokach:

  1. Wybieramy naklejki i decydujemy o miejscu ich przyklejenia na ścianie. 
  2. Naklejamy naklejkę bez użycia jakichkolwiek akcesoriów, klejów czy urządzeń. Gotowe!

Za wyborem naklejek do pokoju dziecka przemawia także oryginalność finalnego efektu, jaki można z ich pomocą osiągnąć. Kompozycję tworzymy bowiem od początku do końca samodzielnie, zaś jeśli brakuje nam inspiracji, bez problemu znajdziemy ją w sieci. A jeżeli coś nie wyjdzie za pierwszym razem lub naklejki nam się znudzą? Po prostu je odklejamy i zamieniamy na inne lub przenosimy – bez obaw o jakiekolwiek nieestetyczne ślady na ścianach. 

Jakie naklejki do pokoju dziecka wybrać?

Naklejki do pokoju dziecka można podzielić na dwie główne kategorie: grafiki i wzory. W tej pierwszej grupie skrywają się między innymi naklejki z postaciami zwierząt, ludzi i przedmiotów, a w tej drugiej kształty oraz literki. Jak wygląda ten podział w praktyce? Graficzne naklejki do pokoju dziecięcego pozwolą nam stworzyć w pokoju malucha magiczny świat wróżek i jednorożców, okno z widokiem na kosmiczna galaktykę, widokówkę z leśnymi przyjaciółmi czy spokojne niebo pełne kolorowych balonów. Natomiast naklejki z kształtami, takimi jak serduszka, kółeczka czy trójkąty odwzorują klasyczną tapetę z powtarzającym się wzorem, która nadaje aranżacji bardzo subtelny i spokojny wygląd. Który wariant wybrać?

Na początek do pokoju dziecięcego niemowlaka idealne będą proste kształty w wyrazistych kolorach. Jasna ściana ozdobiona ciemnymi kształtami z pewnością przyciągnie uwagę maluszka, który nie widzi jeszcze całkiem ostro i nie rozróżnia kolorów. Później, kiedy dziecko zacznie demonstrować swój indywidualny charakter, warto dostosować do niego aranżację pokoju, w którym malec spędza najwięcej czasu. Będzie to pora, aby na ścianach pojawiły się ulubione dinozaury, samochody, samoloty, księżniczki, motylki czy jednorożce. 

Naklejki do pokoju dziecięcego to prosty patent na personalizację pokoju dziecięcego, urządzonego w sposób klasyczny i nowoczesny. Dzięki nim pomieszczenie stanie się przytulniejsze i bardziej przyjazne dla dziecka, a to zwiększy jego komfort i poczucie bezpieczeństwa. W takich warunkach maluch z pewnością chętniej ułoży się do snu w swoim łóżeczku i obudzi się w dobrym humorze. 

Przeczytaj także