Maty winylowe do kuchni – wygodny i praktyczny pomysł na podłogę

Mata winylowa w korytarzu

Maty winylowe są nowoczesnym sposobem ozdoby podłogi. Jest to rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują ograniczyć czas na sprzątanie, ale również dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Dywany winylowe są produktem użytecznym, praktycznym i designerskim. W większości przypadków wykonane są z PCV, a jedynie 20% stanowi włókno szklane, które zapewnia odpowiednią przyczepność do podłoża.

Jakie są największe zalety mat winylowych?

Łatwość w utrzymaniu czystości to jedna z najcenniejszych zalet mat winylowych. Te nowoczesne dywany są wodoodporne, dzięki czemu sprzątanie jest szybkie i bezproblemowe. Powierzchnia jest gładka, więc nic w nią nie wsiąka, a do wyczyszczenia wystarczają zwykłe ściereczki i woda z delikatnym detergentem. Dzięki temu, że nie nie posiadają żadnych szczelin czy włosów, nie trzeba ich odkurzać z okruchów czy sierści zwierząt.

Mata winylowa pod stołem
Wykorzystanie maty winylowej w przestrzeni salonu

Mata winylowa dostępna jest w różnych wzorach i kolorach. Można więc taki produkt dopasować do stylu wykończenia kuchni czy łazienki. Dywan winylowy oferowany jest w motywach kwiatowych, geometrycznych czy orientalnych. Natomiast jeśli chodzi o kolory, to będziemy mogli wybierać spośród bieli, czerni czy pasteli.

Maty winylowe są również idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ nie posiadają włosia, dzięki czemu nie gromadzi się na nich kurz czy drobnoustroje.

W jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się maty winylowe?

Mata winylowa do kuchni to najczęstszy wybór. To właśnie tam dochodzi do najczęstszych zabrudzeń, rozlewają się soki, kapie woda czy pryska tłuszcz z patelni. W takim miejscu niemożliwe by było posiadanie klasycznego dywanu. Jednak nowoczesna technologia winylowa pozwala nam stworzyć pomieszczenie kuchenne bardziej designersko.

Pokój dziecięcy jest kolejnym miejscem, gdzie znajduje zastosowanie mata winylowa. Jest odporna na uszkodzenia i łatwo się ją sprząta. Ponadto można ją zamówić w wielu różnych wzorach i kolorach, co pozwala idealnie dopasować produkt do wnętrza pokoju malucha.

Czy mata winylowa na podłogę do kuchni to dobry pomysł?

W łazience panuje duża wilgoć, a dodatkowo bardzo łatwo jest tam rozlać szampon czy płyn do kąpieli. Ponadto dzieci szaleją w wannie i rozrzucają pianę po całym pomieszczeniu.

Nie sprawdzą się więc tutaj żadne klasyczne dywaniki łazienkowe, ponieważ schną dosyć długo i trudno jest je utrzymać w czystości. Jeśli więc zainwestujemy w dywan winylowy, to nie będziemy mieć żadnych problemów z czyszczeniem.

Gdzie jeszcze sprawdzi się mata winylowa?

Mata winylowa na podłogę do przedpokoju również doskonale zdaje egzamin. Zazwyczaj przy wchodzeniu wnosimy piasek a w trakcie okresu zimowego śnieg, który zamienia się w wodę. Z dywanu winylowego bardzo łatwo i szybko pozbędziemy się wszystkich zanieczyszczeń.

Warto również dodać to, że taka mata w przedpokoju nie zużyje się tak szybko, jak standardowy dywanik. Przy odpowiednim czyszczeniu zachowa swoje walory użytkowe i świeży wygląd na wiele lat.

Jak widać maty winylowe mają szereg cennych właściwości, dzięki którym można je rozmieścić w różnych pomieszczeniach w całym domu. Przyjazne są dla alergików, nie trzeba marnować czasu na odkurzanie czy czasochłonne czyszczenie. Na dodatek producenci oferują dywany winylowe w wielu różnych wzorach i kolorach, co pozwala dopasować je idealnie do konkretnego wnętrza.

Przeczytaj także