Dekoracje w stylu skandynawskim

ozdoby skandynawskie na ścianie

Twój piękny, przytulny dom zyska wizualnie jeśli każde pomieszczenie wypełnisz starannie przemyślanymi dekoracjami. Nie powinno być ich zbyt dużo, nie mogą przytłaczać i wprowadzać wrażenia chaosu i nieuporządkowania. Zadbaj o to, aby dekoracje były dobrane ze smakiem i  pasowały do koncepcji aranżacyjnej pomieszczeń. Ozdoby w stylu skandynawskim to przedmioty, dzięki którym wnętrza nabiorą przytulnego charakteru i unikalności. 

dekoracje skandynawskie
Dekoracje ścienne wpisujące się w styl skandynawski

Dekoracje do salonu w stylu skandynawskim

Salon – pomieszczenie reprezentacyjne, użytkowane każdego dnia, funkcjonalne i przytulne. Ogromna ilość funkcji, którą musi spełnić sprawia, że niełatwo jest dobrać do niego dekoracje, wypełniające puste przestrzenie. Ozdoby skandynawskie do salonu muszą wpisywać się w naturalny styl wystroju i zachwycać. Dekoracje w stylu skandynawskim, które muszą znaleźć swoje miejsce w salonie to przede wszystkim minimalistycznie prezentujące się, duże drewniane ramy bielone lub w naturalnym odcieniu, stojące, drewniane ozdoby w kształcie domków, szklane wazony z gałązką, a także narzuty i poduszki w odcieniach natury.

Niezbędne dekoracje do kuchni w stylu skandynawskim

Kuchnia skandynawska jest pomieszczeniem, w którym czas spędza cała rodzina. Najczęściej otwarta na salon, z białą zabudową i elementami naturalnego drewna zachwyca funkcjonalnością. W kuchni skandynawskiej najważniejszą dekoracją, poza zdjęciami w drewnianych ramach i minimalistycznym oświetleniem sufitowym są rośliny zielone w metalowych wiaderkach-doniczkach. Nie może ich zabraknąć w kuchni, w której przygotowujesz posiłki dla rodziny i przyjaciół. Aromatyczne zioła i przyprawy możesz wyeksponować na blacie lub okiennym parapecie. Nie może być ich zbyt wiele, aby nie zbliżały wystroju do stylu rustykalnego.

Gustowne dekoracje świąteczne w stylu skandynawskim

Świąteczne drzewko z bombkami

Dekoracje wielkanocne w stylu skandynawskim to doskonałe połączenie dominujących w tym trendzie aranżacyjnym naturalnych motywów z wiosną i radością świąt wielkanocnych. Zgodnie ze skandynawskimi tradycjami, na Wielkanoc w Twoim skandynawskim, a zarazem polskim domu nie może zabraknąć gałązek, na których zawisną niewielkie jajeczka, malowane kolorami odpowiadającymi aranżacji. Dekoracje bożonarodzeniowe w stylu skandynawskim to pełne ciepła, drewniane figurki, stojące na wysokich podstawach. W Skandynawii na Boże Narodzenie często wykorzystywany jest motyw renifera. Ten wyjątkowo uroczy zwierzak stał się inspiracją do stworzenia poroża wiszącego na ścianę, drewnianych figurek wysokich, malowanych naturalnie wyglądającymi odcieniami. Pamiętaj o dekoracyjnych lampkach, które zdobią nie tylko świąteczną choinkę.

Wystrój okna i dekoracje na ścianę w stylu skandynawskim

W krajach skandynawskich nie ma nadmiaru światła naturalnego, dlatego duże okna nie są osłaniane niczym więcej, jak delikatnymi roletami lub zasłonami, zasłaniającymi otwór okienny tylko po zmroku. Dekoruj okna zielonymi roślinami w donicach z naturalnych materiałów, doskonale sprawdzą się skrzynki drewniane. Stylowe proporczyki mogą zawisnąć jak girlanda nad oknem, zwłaszcza w pokoju dziecka. Na ścianie nie powinno zabraknąć ramek z czarno-białymi zdjęciami, wiszących, drewnianych dekoracji, inspirowanych naturą, a także wysokiej jakości półek, najlepiej białych-wykonanych z płyty meblowej lub z drewna. Skandynawskie regały na książki, przeznaczone do zawieszenia na ścianie sprawdzą się nie tylko jako dekoracja, ale z praktycznego punktu widzenia. W stylu skandynawskim nie trzeba chować książek do szafy, eksponuj je więc dumnie.

Przeczytaj także