Dekoracje w stylu skandynawskim

Mały przytulny salon
Aranżacje salonu w bloku – jak urządzić mały salon?
20 lipca, 2021
druki akcydensowe
Druki akcydensowe – co to jest i do czego służą?
20 lipca, 2021
ozdoby skandynawskie na ścianie

Twój piękny, przytulny dom zyska wizualnie jeśli każde pomieszczenie wypełnisz starannie przemyślanymi dekoracjami. Nie powinno być ich zbyt dużo, nie mogą przytłaczać i wprowadzać wrażenia chaosu i nieuporządkowania. Zadbaj o to, aby dekoracje były dobrane ze smakiem i  pasowały do koncepcji aranżacyjnej pomieszczeń. Ozdoby w stylu skandynawskim to przedmioty, dzięki którym wnętrza nabiorą przytulnego charakteru i unikalności. 

dekoracje skandynawskie
Dekoracje ścienne wpisujące się w styl skandynawski

Dekoracje do salonu w stylu skandynawskim

Salon – pomieszczenie reprezentacyjne, użytkowane każdego dnia, funkcjonalne i przytulne. Ogromna ilość funkcji, którą musi spełnić sprawia, że niełatwo jest dobrać do niego dekoracje, wypełniające puste przestrzenie. Ozdoby skandynawskie do salonu muszą wpisywać się w naturalny styl wystroju i zachwycać. Dekoracje w stylu skandynawskim, które muszą znaleźć swoje miejsce w salonie to przede wszystkim minimalistycznie prezentujące się, duże drewniane ramy bielone lub w naturalnym odcieniu, stojące, drewniane ozdoby w kształcie domków, szklane wazony z gałązką, a także narzuty i poduszki w odcieniach natury.

Niezbędne dekoracje do kuchni w stylu skandynawskim

Kuchnia skandynawska jest pomieszczeniem, w którym czas spędza cała rodzina. Najczęściej otwarta na salon, z białą zabudową i elementami naturalnego drewna zachwyca funkcjonalnością. W kuchni skandynawskiej najważniejszą dekoracją, poza zdjęciami w drewnianych ramach i minimalistycznym oświetleniem sufitowym są rośliny zielone w metalowych wiaderkach-doniczkach. Nie może ich zabraknąć w kuchni, w której przygotowujesz posiłki dla rodziny i przyjaciół. Aromatyczne zioła i przyprawy możesz wyeksponować na blacie lub okiennym parapecie. Nie może być ich zbyt wiele, aby nie zbliżały wystroju do stylu rustykalnego.

Gustowne dekoracje świąteczne w stylu skandynawskim

Świąteczne drzewko z bombkami

Dekoracje wielkanocne w stylu skandynawskim to doskonałe połączenie dominujących w tym trendzie aranżacyjnym naturalnych motywów z wiosną i radością świąt wielkanocnych. Zgodnie ze skandynawskimi tradycjami, na Wielkanoc w Twoim skandynawskim, a zarazem polskim domu nie może zabraknąć gałązek, na których zawisną niewielkie jajeczka, malowane kolorami odpowiadającymi aranżacji. Dekoracje bożonarodzeniowe w stylu skandynawskim to pełne ciepła, drewniane figurki, stojące na wysokich podstawach. W Skandynawii na Boże Narodzenie często wykorzystywany jest motyw renifera. Ten wyjątkowo uroczy zwierzak stał się inspiracją do stworzenia poroża wiszącego na ścianę, drewnianych figurek wysokich, malowanych naturalnie wyglądającymi odcieniami. Pamiętaj o dekoracyjnych lampkach, które zdobią nie tylko świąteczną choinkę.

Wystrój okna i dekoracje na ścianę w stylu skandynawskim

W krajach skandynawskich nie ma nadmiaru światła naturalnego, dlatego duże okna nie są osłaniane niczym więcej, jak delikatnymi roletami lub zasłonami, zasłaniającymi otwór okienny tylko po zmroku. Dekoruj okna zielonymi roślinami w donicach z naturalnych materiałów, doskonale sprawdzą się skrzynki drewniane. Stylowe proporczyki mogą zawisnąć jak girlanda nad oknem, zwłaszcza w pokoju dziecka. Na ścianie nie powinno zabraknąć ramek z czarno-białymi zdjęciami, wiszących, drewnianych dekoracji, inspirowanych naturą, a także wysokiej jakości półek, najlepiej białych-wykonanych z płyty meblowej lub z drewna. Skandynawskie regały na książki, przeznaczone do zawieszenia na ścianie sprawdzą się nie tylko jako dekoracja, ale z praktycznego punktu widzenia. W stylu skandynawskim nie trzeba chować książek do szafy, eksponuj je więc dumnie.

Komentarze są wyłączone.