Maty magnetyczne na lodówkę, grzejnik lub zmywarkę

Mata magnetyczna na kaloryfer

Często potrzebujemy odświeżenia w mieszkaniu. Czasami chodzi o udoskonalenie wyglądu sprzętów takich jak lodówka czy zmywarka. Ich wymiana bywa całkiem droga, dlatego warto pomyśleć nad tańszymi rozwiązaniami. Mata magnetyczna to idealne rozwiązanie na szybkie i efektowne zmiany wyglądu sprzętów czy kaloryfera. Czy mata magnetyczna na grzejnik zda egzamin przy wysokich temperaturach? Jak ją montować i co warto wiedzieć przed jej zakupem?

Czym jest mata magnetyczna?

W dzisiejszych czasach ludzie stawiają na urozmaicenia i częste zmiany aranżacji czy wystroju. Sprzęty w nudnych kolorach potrafią zepsuć zamysł pomieszczenia w stylu retro czy boho. Bywa również tak, że lodówka czy zmywarka nie prezentuje się najlepiej, jednak ciągle świetnie działa. W takim przypadku warto sięgnąć po maty magnetyczne. Jest to łatwe i szybkie rozwiązanie, które nada nowy wygląd w kuchni.

Jak wyglądają maty magnetyczne na lodówkę?

Maty magnetyczne na lodówkę można znaleźć w wielu wzorach. Od zdjęć kwiatów i krajobrazów po wymyślne wzorki. Warto zaznaczyć, że znajdzie się również maty w minimalistycznym stylu, które mają jednolity kolor. Bardzo często ludzie decydują się jedynie na zmianę koloru swojej lodówki. W takim przypadku bardzo często wybierają kolory takie jak czarny mat czy biel w połysku.

Montaż maty magnetycznej

Czy to mata magnetyczna na zmywarkę, czy na lodówkę — montaż przebiega dokładnie tak samo. Jest to jedno z najprostszych rozwiązań, jeśli chodzi o odnowienie i zmianę wyglądu sprzętów w kuchni. Mata magnetyczna to jedna duża część, którą wystarczy nakleić na powierzchnię lodówki czy zmywarki. Mata magnetyczna nie przesuwa się na powierzchni i zostaje dokładnie w tym miejscu, w którym została przyklejona. Właśnie dlatego nie trzeba obwiać się, że podczas codziennego użytkowania zacznie wyglądać nieestetycznie. Jednak jej ściągnięcie z powierzchni też nie jest trudne.

Alternatywą dla maty magnetycznej może być folia, która jest trudniejszą opcją. Jej montaż bywa problematyczny ze względu na pojawiające się bąbelki z powietrzem. Dodatkowo podczas montażu bardzo łatwo zniszczyć folię.

Maty magnetyczne na grzejnik — czy to dobre rozwiązanie?

Mata magnetyczna na kaloryfer budzi wątpliwości wśród zainteresowanych. Pierwszą wątpliwością jest myśl, że wysoka temperatura zniszczy matę. Nie ma powodu do obaw, ponieważ magnetyczne naklejki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zachować odporność przy wysokich temperaturach.

Osoby zainteresowane matami magnetycznymi na grzejnik zastanawiają się, czy ich używanie nie wpływa negatywnie na ogrzewanie pomieszczenia. Nie, ponieważ maty mają niewielką grubość i skutecznie przewodzą ciepło. Dodatkowo bardzo ważny jest fakt, że większość ciepłego powietrza z grzejnika wychodzi górą, dlatego magnez nie stanowi przeszkody.

Maty magnetyczne to tanie i skuteczne rozwiązanie, jeśli potrzebne są zmiany w mieszkaniu. Warto przemyśleć tę opcję w sytuacji, kiedy myśli się nad wymianą sprzętów tylko ze względu na aspekty wizualne. 

Przeczytaj także