Wizytówki online – gdzie zamówić najtaniej?

wizytówki

Czy prowadzisz własną firmę? Dlatego doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem każdego przedsiębiorcy jest wizytówka. Jaki rozmiar wizytówki będzie najlepszy? Gdzie zamówić wizytówki? Gdzie kupić wizytówki? Lepiej w drukarni tradycyjnej czy online? Podpowiadamy o tym w artykule poniżej.

Jakie wymiary i wzory powinna mieć wizytówka?

Wizytówkę możesz zaprojektować samodzielnie lub zlecić jej wykonanie specjaliście. Prawidłowo przygotowana wizytówka powinna mieć standardowy wymiar. Najpopularniejszym rozmiarem w Polsce jest 9 cm x 5 cm. Jeśli zdecydujesz się na wizytówkę, która będzie mieć inny wymiar niż standardowy, może okazać się, że nie zmieścisz jej do etui.

Klasyczne wizytówki w skórzanym etui

Projektując wizytówkę, warto zastanowić się nie tylko nad rozmiarem, ale również nad wzorem wizytówki oraz informacjami, które mają znaleźć się na niej. Projekt klasyczny obejmuje podział kompozycji na: linie, koła i kwadraty. Natomiast projekt autorski powinien zostać dopasowany do oprawy graficznej. Niezależnie od tego, na którą kompozycję wizytówki zdecydujesz się, musisz dopasować grafikę znajdującą się na niej do jej formatu.

Jaki rodzaj papieru będzie najlepiej nadawał się wizytówki?

Gramatura papieru na wizytówkę powinna wynosić 250 g/m2, często jest jednak wykorzystywana – od 300g/m2 do 350g/m2. Każdy arkusz papieru powinien być nieprzeźroczysty, ponieważ po zadrukowaniu jedna strona nie będzie przebijać drugiej. Najczęściej wybieranymi papierami do wykonania wizytówek są:

  • papier kredowy,
  • papier ekologiczny,
  • szary papier.

Decydując się na określony rodzaj papieru, weź pod uwagę, to jaki cel chcesz osiągnąć. Jeżeli chcesz, aby Twoja firma była postrzegana jako przyjazna środowisku, możesz wybrać papier ekologiczny lub szary papier. Jeśli zależy Ci na wizerunku profesjonalisty, możesz zdecydować się na papier kredowy.

Jeśli zależy Ci na tym, aby wizytówki jak najdłużej zachowały swoją trwałość, wybierze wizytówki sof touch. Dlatego, że mają miękką matową folię, która przypomina aksamit. Folia nadaje doskonałą kolorystykę na druku, Z kolei, jeśli chcesz, aby wizytówka była połyskująca, możesz zdecydować się na wizytówki premium z lakierem OV. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej podkręcić wygląd, możesz wybrać wizytówkę z laminatem czy bez. Laminowanie polega na pokryciu wizytówki cienką transparentną folią, która jest matowa błyszcząca. Podczas laminowania folia jest nakładana po obydwóch stronach. Wizytówki z laminatem są niezwykle przyjemne w dotyku.

Gdzie wydrukować wizytówki?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, gdzie lepiej jest zamówić wizytówki, możesz zdecydować się na jedną z dwóch możliwości. Zamówić je w drukarni przez Internet, albo zdecydować się na zrealizowanie zamówienia w tradycyjnej drukarni. Jeśli skorzystasz z oferty drukarni online, będziesz mógł wykonać projekt wizytówki samodzielnie. Cena wykonania wizytówek będzie zdecydowanie niższa, natomiast czas realizacji ich będzie krótszy, niezależnie od tego, czy wybierzesz wizytówki z wypukłym drukiem, czy też stworzysz je z własnym logo.

Przeczytaj także