Roll-up reklamowy – rodzaje i zastosowania

Stoiska targowe z rollupami

Rollup reklamowy to stojak o specjalnej konstrukcji, który jest zbudowany z planszy reklamowej, wysięgnika i listwy, zakańczającej planszę. Roll up złożony to metalowa kaseta wyposażona w system rolujący. Zaletą roll upa jest jago kompaktowy rozmiar, możliwość szybkiego złożenia i rozłożenia oraz wygoda w transporcie. Roll upy różnią się po między sobą wielkością, jakością i parametrami technicznymi. Proste rollupy reklamowe w wersji ekonomicznej, to pomysł, który świetnie sprawdzi się podczas sporadycznego użytku np.: na targach i szkoleniach. Idealnym rozwiązaniem do częstego używania są rollupy klasy premium i exclusive.

Zastosowanie roll upów

Rollup reklamowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba szybko rozłożyć i złożyć reklamę. Na wszystkich konferencjach, szkoleniach, prezentacjach, eventach, imprezach sportowych i koncertach, cieszy się dużą popularnością. Zaletą jest standaryzowany, kompaktowy rozmiar co sprawia, że dobrze wyglądają np.: na jednej scenie rollupy różnych marek. Roll upy można łatwo przewieźć każdym samochodem osobowym, a nawet środkami komunikacji publicznej. W dzisiejszych czasach trudno wręcz wyobrazić sobie widok konferencji, czy targów bez wszechobecnych rollupów.

Rollup reklamowy – cechy i budowa

Roll up to przenośny stojak reklamowy, który po zwinięciu mieści się w metalowej kasecie. Roll upy zbudowane są z czterech elementów: planszy, kasety, listwy i wysięgnika. To świetny nośnik reklamy przenośnej. Ma liczne zalety. Łatwy montaż to ogromne ułatwienie, w każdej sytuacji, kiedy jest mało czasu i trzeba działać szybko. Na potrzeby rozłożenia reklamy wystarczy chwila. Łatwy transport – dzięki lekkości i niewielkim rozmiarom roll up można przenieść choćby w ręku, w drugiej jeszcze mieszcząc pozostałe materiały reklamowe lub przewieźć w bagażniku małego samochodu. Niewielka waga – ta cecha, również sprawia, ze transport roll upa nie sprawia problemów. Odporność – nadruk i materiał jest odporny na promieniowanie UV, czy opady deszczu. Bezpieczeństwo – złożoną reklamę zwijamy do metalowej kasety, (właściwie zwija się ona sama po zdjęciu listwy zaciskowej), a samą kasetę przewozimy w torbie transportowej. Robiąc potencjalnemu klientowi projekt graficzny planszy reklamowej, dobrze mieć materiały wyjściowe w jak najlepszej jakości, poligrafię firmową w tzw. krzywych i w kolorach CMYK. Roll upy można używać zarówno indoor jak i outdoor.

Podsumowanie

Roll up to wyjątkowo przyjazny, przenośny nośnik. Reklama na roll upach jest jednym z najpopularniejszych, wykorzystywanych na wszystkich eventach form reklamowych. Wszystko wskazuje na to, że ta forma reklamowa będzie się rozwijać w czasie. Ciekawe, kiedy zostaną zaprojektowane urządzenia będące hybrydą rollupu i ekranu LCD, po to by reklama w tej formie była jeszcze skuteczniejsza, a zastosowanie roll upów poszerzyło się o segment klientów premium?

Przeczytaj także