Podkładki na biurko – ergonomia i design

Biurko z podkładką

Stwórz eleganckie i funkcjonalne powierzchnie robocze, dodając do biura podkładki na biurko. Maty na biurko pomagają wygładzić szorstkie powierzchnie, a także pomogą chronić jego powierzchnię, dzięki czemu meble zachowają swój pierwotny wygląd.

Powszechnie wiadomo, że odpowiednie stanowisko pracy sprawia, że jesteśmy bardziej efektywni – szybsi i bardziej skoncentrowani. Wybierając akcesoria do pracy, takie jak podkładka na biurko – pod mysz i klawiaturę czy podstawka pod monitor, powinniśmy również zwrócić uwagę na fakt, że przedmioty te powinny chronić nas przed kilkoma problemami zdrowotnymi, które wiążą się z siedzącym trybem życia: artrozą, zapaleniem ścięgien czy problemami ze wzrokiem.

Podkładki do biurka dla home office

Niektórzy z nas doświadczyli już ubocznych skutków zdrowotnych pracy zdalnej. Tryb home office niespodziewanie dla wielu z nas odpadł. Pracujemy przy kuchennym stole, na kanapie lub w łóżku – nie zapewniając odpowiedniego podparcia dla nadgarstków i nie dbając o ergonomiczną pozycję komputera.

Jeśli do tej pory nie zadbałeś o komfort swojej pracy, warto rozważyć zakup kilku akcesoriów, które odciążą Twoje ręce, kark i kręgosłup. Nie musisz od razu kupować nowego biurka czy fotela, aby stworzyć wygodne miejsce pracy.

Czasem wystarczy kilka drobnych zmian – na przykład wybór odpowiedniej podkładki na biurko i podkładki pod klawiaturę.

To, jaka podkładka na biurko i klawiaturę sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej, zależy od wielu czynników: od tego, jakiego sprzętu używamy i jak się z nim obchodzimy, jakie mamy miejsce, czy też jaki rodzaj pracy wykonujemy.

Kluczowe cechy podkładki do biurka

Maty do biurek są niesamowitymi produktami ergonomicznymi. Ergonomiczne produkty biurowe pomagają zwiększyć aktywność przy jednoczesnym zachowaniu czujności i produktywności. Podczas zakupów idealnej maty do biurka zwróć uwagę na poniższe kluczowe cechy:

Materiał

Świetny materiał odporny na wodę i plamy doskonale sprawdza się w warunkach biurowych. Rozlana kawa nie stanowi problemu dla wysokiej jakości mat piankowych, ponieważ łatwo się je czyści.

Maty wykonane z wysokiej jakości pianki można łatwo wyczyścić wilgotną szmatką. Aby zapobiec ślizganiu się, maty powinny być pokryte materiałem antypoślizgowym. Jeśli mata biurkowa jest położona na twardej powierzchni, takiej jak kafelki, twarde drewno, a nawet dywan, nie powinna się przesuwać.

Wygoda

Pracowity dzień w biurze może stać się gorączkowy. W ciągu dnia może zabraknąć miejsca na skupienie się na czymś innym niż praca. Mata ochronna do biurka, która łatwo się odsuwa, jest wygodna i idealna do przechowywania.

Niektóre maty mają funkcję na nich, która pozwala na użycie stopy, aby przenieść go pod lub z boku biurka. Ta funkcja jest idealna dla każdego, kto nie chce zginać pleców. To idealne rozwiązanie dla każdego.

Płynne pisanie

Odpowiednia podkładka na biurko może znacznie poprawić jakość powierzchni biurka, zachęcając do gładkiego, nieprzerwanego pisania. PVC, polipropylen i inne materiały stanowią doskonałe powierzchnie do pisania, a wiele podkładek na biurko z naszej oferty jest wykonanych z użyciem technologii, która zapobiega rozprzestrzenianiu się szkodliwych bakterii. Pisz wygodnie na łatwej do czyszczenia powierzchni.

Przeczytaj także